Prohlídka kliniky

  • ČEKÁRNA, RECEPCE
  • ORDINACE
  • RTG VYŠETŘOVNA
  • SONOGRAFICKÁ A EKG VYŠETŘOVNA
  • HOSPITALIZACE
  • PŘÍPRAVNA A MÍSTNOST URČENÁ PRO STOMATOLOGICKÉ ZÁKROKY
  • OPERAČNÍ SÁL
  • PROVOZNÍ ZÁZEMÍ

 


Pro klienty je k dispozici prostorná pohodlná čekárna s recepcí, kde si mohou objednat nebo zakoupit krmení, veterinární diety a drobné chovatelské potřeby, sledovat televizi s veterinárním programem, přečíst si časopis nebo se připojit k internetu přes wifi síť. Našim nejmladším klientům můžeme nabídnout dětský koutek s omalovánkami. Chvíle čekání na ošetření či výsledky vyšetření je možné si zpříjemnit také kávou nebo čajem. V pěkném počasí je možné posedět i venku před klinikou. Bezbariérový přístup na kliniku a WC pro klienty je samozřejmostí. Vašemu zvířecímu kamarádovi rádi přineseme misku s čerstvou vodou. Na recepci stejně jako v ordinacích je možné využít k platbě platební karty.

 

 

 

Na naší klinice najdete tři vyšetřovací místnosti, ve kterých tak po většinu dne mohou ordinovat zároveň tři lékaři. V první, tzv. velké ordinaci je kromě základního potřebného vybavení umístěna i malá laboratoř s analyzátory, mikroskopem a dalšími laboratornímu přístroji. Věnujeme se v ní kromě běžné péče i rehabilitaci pacientů.

Druhá, menší ordinace, je standardně vybavenou ordinací pro vyšetřování a ošetření pacientů.

Třetí, nejmenší ordinace, slouží zároveň i jako čekárna pro objednané kočičí pacienty. Má samostatný, zvonkem opatřený vchod. Kočky se tak mohou vyhnout společnému čekání se psy ve velké čekárně. Jsou tak při vyšetřování méně stresované, neboť ošetření i čekání probíhá v jedné místnosti.

Samozřejmostí je ve všech třech ordinacích přístupná, v počítači vedená kompletní zdravotní dokumentace každého pacienta.

RTG vyšetřovna je vybavena výkonným RTG přístrojem s nepřímou digitalizací a vyšetřovacím RTG stolem. Snímky jsou na monitoru počítače zobrazeny během několika málo minut. Je možné je různě upravovat a vytěžit z nich tak více informací než u klasického RTG snímku. K dispozici máme také různé pomůcky, které nám slouží k pohodlnému polohování pacientů při RTG vyšetření.

Vyšetřovna je vybavena EKG přístrojem. Lze ji zcela zatemnit, takže je pro sonografickou diagnostiku ideální. Zároveň ji z tohoto důvodu využíváme i pro některá oftalmologická vyšetření. Místnost se nám hodí i pro krátkodobou infuzní terapii, kdy zde může pacient se svým majitelem v klidu vyčkat po dobu trvání infuze. Sonografický přístroj je umístěn v samostatné ordinaci.

V hospitalizační místnosti máme umístěné čtyři velké boxy pro psí pacienty a čtyři menší kočičí boxy vizuálně oddělené od psích. K dispozici jsou i klece a malé boxy na drobné savce a ptáky a vybavená terária pro hospitalizaci plazích pacientů. Do místnosti je zavedený přívod kyslíku pro akutní případy pacientů vyžadujících kyslíkovou terapii. Máme zde infuzní pumpy, které přesně zajišťují potřebný objem tekutin, vyhřívací podložky a infra lampu pro tepelný komfort pacientů.

V této místnosti provádíme veškeré stomatologické zákroky, jako je odstranění zubního kamene, extrakce či endodontické ošetření zubů. Je zde možnost připojení pacienta k inhalační anestezii a monitoringu během zákroku.
Sálové sestry zde zároveň myjí nástroje a chystají je ke sterilizaci.

Sterilní operační sál je další z místností nacházející se na naší klinice. Tady probíhají veškeré chirurgické zákroky. Místnost je vybavena zařízením pro inhalační anestezii a přístroji, které monitorují životní funkce pacienta během zákroku.  Na operačním sále je též umístěna endoskopická věž a probíhají zde veškerá endoskopická vyšetření. Je zde také k dispozici veškeré další potřebné chirurgické vybavení.

Mezi další prostory, které najdete na naší klinice, patří sklad krmiv a chovatelských potřeb, šatna se zázemím pro personál a kancelář.

N O V I N K Y